Deze Algemene Voorwaarden zijn van toepassing op iedere Offerte en Overeenkomst. Van de Algemene Voorwaarden kan uitsluitend schriftelijk rechtsgeldig worden afgeweken.
1. Definities
1.1. Algemene Voorwaarden: deze algemene voorwaarden van Reynolds BV.
1.2. Student: degene die aan een opleiding van Reynolds deelneemt.
1.3. Incompany traject: een maatwerkopleiding die Reynolds exclusief organiseert voor één of meer Opdrachtgevers.
1.4. Opdrachtgever: de partij (particulier of organisatie) die een overeenkomst (wil) sluit(en) met Reynolds.
1.5. Cursus: een opleiding waaraan deelgenomen kan worden door middel van open inschrijving.
1.6. Opleiding: cursus, incompany traject of consultancy, dan wel enige andere vorm van opleiding van Reynolds. Een opleiding kan bestaan uit meerdere opleidingsmodules (in het geval van trainingen of een Intercompany traject) of meerdere gesprekken (in het geval van consultancy).
1.7 Overeenkomst: iedere overeenkomst tussen Reynolds en een Opdrachtgever.
2. Totstandkoming van de Overeenkomst
2.1. Offertes zijn vrijblijvend en 30 kalenderdagen geldig.
2.2. Onverlet het bepaalde in lid 5, komt de Overeenkomst tot stand door schriftelijke instemming van de Reynolds, inschrijving bij of opdracht aan Reynolds en aanvaarding van deze inschrijving of opdracht.
2.3. Een Overeenkomst komt uitsluitend tot stand tussen Reynolds en Opdrachtgever. De werking van de artikelen 7:404 en 7:407 BW is uitgesloten.
2.4. Eventuele van de Offerte afwijkende afspraken, toezeggingen en/of wijzigingen, na de totstandkoming van de Overeenkomst, binden Reynolds slechts indien deze schriftelijk zijn bevestigd.
3. Uitvoering van de Overeenkomst
3.1. Met Reynolds gesloten Overeenkomsten leiden voor Reynolds tot een inspanningsverplichting, niet tot een resultaatsverplichting. Reynolds zal bij de uitvoering van haar werkzaamheden de zorg van een goed opdrachtnemer in acht nemen als bedoeld in artikel 7:401 BW.
3.2. Door Opdrachtgever genoemde termijnen of tussen Reynolds en Opdrachtgever overeengekomen termijnen gelden slechts als streefdata en binden Reynolds dus niet.
3.3. Reynolds is gerechtigd (delen van) de Overeenkomst (mede) door derden te laten uitvoeren. Als Reynolds voor de uitvoering van een met Reynolds gesloten overeenkomst derden inschakelt, is Reynolds gehouden deze derden zodanig zorgvuldig te selecteren.
3.4 Reynolds, haar medewerkers en/of door Reynolds ingeschakelde derden zullen de door de Opdrachtgever verstrekte informatie vertrouwelijk behandelen.
4. Prijzen
4.1. Alle door Reynolds genoemde prijzen zijn in euro’s, exclusief BTW. Arrangements- en verblijfkosten zijn niet in de prijzen inbegrepen, tenzij uitdrukkelijk anders is vermeld.
4.2. Reynolds kan tussentijds optredende kostenverhogende factoren (waaronder, maar niet beperkt tot inkoopprijzen, lonen en belastingen) die gaan spelen na de totstandkoming van de Overeenkomst aan de Opdrachtgever doorberekenen.
4.3. Indien de Opdrachtgever particulier is, en de in lid 2 bedoelde kostenverhogende factoren leiden tot een wijzing van de prijs binnen drie maanden na het sluiten van de Overeenkomst, heeft de Opdrachtgever het recht de Overeenkomst te ontbinden.
5. Facturering en betaling
5.1. Reynolds factureert na totstandkoming van de Overeenkomst.
5.2. Opdrachtgever zal aan Reynolds verschuldigde bedragen zonder verrekening, opschorting en/of korting voldoen binnen 14 kalenderdagen na factuurdatum.
5.3. Indien de Opdrachtgever niet binnen de gestelde termijn volledig heeft betaald, is de Opdrachtgever zonder nadere ingebrekestelling in verzuim. Naast de wettelijke (handels)rente is Opdrachtgever in dit geval ook incassokosten verschuldigd, ter hoogte van 15% van het niet tijdig betaalde bedrag.
6. Verplaatsing of annuleringen
6.1. Reynolds is gerechtigd zonder opgave van reden een opleiding, een opleidingsmodule of een consultancy gesprek te verplaatsen naar een andere opleidingslocatie, andere datum en/of ander tijdstip, in welk geval de Opdrachtgever het recht heeft de verplaatste opleiding, opleidingsmodule of consultancy opdracht, zonder kosten te annuleren. Opdrachtgever heeft in dit geval recht op terugbetaling van de aan Reynolds betaalde prijs voor de geannuleerde opleiding, opleidingsmodule(s) of consultancy opdrachten.
6.2. Reynolds is gerechtigd zonder opgave van reden een opleiding, opleidingsmodule of een consultancy opdracht te annuleren, in welk geval de Opdrachtgever het recht heeft op terugbetaling van de aan Reynolds betaalde prijs voor de geannuleerde opleiding, opleidingsmodule(s) of consultancy opdrachten.
6.3. Opdrachtgever heeft gedurende 14 kalenderdagen na het sluiten van de Overeenkomst het recht deze overeenkomst zonder opgave van redenen te ontbinden. Bij een inschrijving op een opleiding via website of telefoon, gaat de termijn van 14 kalenderdagen in op de dag van de inschrijving/aanmelding.
6.4. Een training kan uitsluitend schriftelijk en voor aanvang worden geannuleerd. In geval van een dergelijke annulering geldt (onverminderd de bedenktijd zoals bedoeld in lid 1) dat Reynolds gerechtigd is de volgende kosten bij de Opdrachtgever in rekening te brengen:
a. bij annulering binnen drie maanden voor aanvang: € 75,- administratie-/ annuleringskosten;
b. bij annulering binnen zes weken voor aanvang: 50% van de prijs;
c. bij annulering binnen drie weken voor aanvang: 100% van de prijs.
6.5. Met inachtneming van het bepaalde in artikel 3.5 mag een geplaatste deelnemer zich laten vervangen. Indien een vervanger aan de training deelneemt, blijft de Opdrachtgever de prijs aan Reynolds verschuldigd.
6.6. Indien een deelnemer of diens vervanger zonder te annuleren niet bij de training aanwezig is geweest, wordt dit aangemerkt als een annulering binnen drie weken voor aanvang als genoemd in 6.4.
6.7. Niet-deelnemen aan een activiteit op die datum waarop men geplaatst is wordt aangemerkt als annulering (ook als aan dezelfde activiteit op een later tijdstip wordt deelgenomen).
6.8. Consultancy opdrachten kunnen uitsluitend schriftelijk en voor aanvang van het betreffende consultancy traject worden geannuleerd. In geval van een dergelijke annulering geldt (onverminderd de bedenktijd zoals bedoeld in lid 1) dat Reynolds gerechtigd is de volgende kosten bij de Opdrachtgever in rekening te brengen:
a. bij annulering binnen één maand voor aanvang van de betreffende consultancy opdracht: € 75,- administratie-/ annuleringskosten;
b. bij annulering binnen 2 werkdagen voor aanvang van de betreffende consultancy opdracht: 100% van de prijs.
6.9. Indien een deelnemer zonder te annuleren niet bij een consultancy opdracht is komen opdagen, wordt dit aangemerkt als een annulering binnen 2 werkdagen voor aanvang als genoemd in 6.4.
6.10. Incompany trajecten kunnen uitsluitend schriftelijk en voor aanvang worden geannuleerd. In geval van een dergelijke annulering geldt (onverminderd de bedenktijd) dat Reynolds gerechtigd is de volgende kosten bij de Opdrachtgever in rekening te brengen:
a. bij annulering tot één maand voor aanvang: de daadwerkelijk door Reynolds gemaakte kosten (door Reynolds te specificeren), waaronder in elk geval een bedrag van € 75- aan administratie-/annuleringskosten;
b. bij annulering binnen één maand voor aanvang: het deel van de prijs dat reeds door Reynolds is gefactureerd, alsmede de daadwerkelijk door Reynolds gemaakte kosten (door Reynolds te specificeren).
6.11 Indien de Opdrachtgever na aanvang van de opleiding of consultancy traject de Overeenkomst tussentijds beëindigt, bestaat er geen recht op enige terugbetaling van het door de Opdrachtgever aan Reynolds betaalde of nog verschuldigde bedrag.
7. Aansprakelijkheid
7.1. In geval aansprakelijkheid van Reynolds mocht komen vast te staan, is Reynolds slechts gehouden de directe schade te vergoeden, met inachtneming van de in dit artikel opgenomen beperkingen.
7.2. Reynolds is niet aansprakelijk voor de indirecte schade (zoals, maar niet beperkt tot, gevolgschade, boetes, gederfde omzet, gederfde winst, gemiste besparingen, verminderde goodwill, reputatieschade en immateriële schade).
7.3. De omvang van de aansprakelijkheid van Reynolds voor directe schade is steeds beperkt tot het bedrag dat daadwerkelijk wordt uitgekeerd aan Reynolds door de verzekeraar van Reynolds.
8. Intellectuele eigendomsrechten
8.1. Voor zover auteurs- of andere rechten van intellectuele eigendom berusten op door Reynolds ter uitvoering van de Overeenkomst geleverde producten en diensten, is en blijft Reynolds houder (krachtens licenties van derden), respectievelijk eigenaar van deze rechten. De Opdrachtgever verkrijgt slechts een niet-exclusief en niet-overdraagbaar gebruiksrecht voor zover dat voor de uitvoering van de Overeenkomst noodzakelijk is.
8.2. De Opdrachtgever mag de stoffelijke dragers van deze rechten uitsluitend gebruiken voor het doel waartoe deze aan de opdrachtgever verstrekt zijn, deze niet vermenigvuldigen en auteurs-, merk-, handelsnaam en andere aanduidingen, niet wijzigen of verwijderen.
9. Persoonsgegevens en Toepasselijk Recht
9.1. Reynolds verwerkt de door de Opdrachtgever verstrekte persoonsgegevens in overeenstemming met haar privacy statement.
9.2. De Opdrachtgever garandeert dat de betrokkenen van wie eventueel persoonsgegevens worden verstrekt zijn geïnformeerd over de verwerking van hun gegevens door Reynolds.
9.3. Op alle Overeenkomsten is uitsluitend Nederlands recht van toepassing.